Jdi na obsah Jdi na menu
 


ZÁNIK STŘELNICE BRNO - Kývalka

Zánik nejmodernější střelnice v České republice, Brno - Kývalka se od roku 1989 do doby jejího prodeje, vyznamenalo vedení Českého střeleckého svazu v hlavní roli prezidenti ČSS - Jaroslav Pekař a ing. Petr Baroch.

 

 Najde se v naší zemi někdo, kdy by moje trvrzení vyvrátil,..? 

 ...z pohledu střelce a v dobách minulých reprezentanta České republiky, za tímto vidím především vedení a předsednictvo Českého střeleckého svazu z doby 1988 a to až do jejího prodeje,..


 brno-kyvalka.jpg  

  Brno - Kývalka

Dovolte mi, abych reagoval na právě zakončené Mistrovství ČR v Brně, kde jsem společně s větší částí příznivců sportovní střelby zažil, velké rozčarování. Po bližším seznámení s podmínkami na střelnici v Brně – Kývalce, bylo zřejmé, že hygiena a nezbytné zázemí které jsme znali při účasti na této střelnici v minulých letech, je nenávratně pryč ! Za organizaci byli pověřeni současné vedení této střelnice tj. SSK Brno „50“ č.0025 pod vedením místopředsedy SSK panem Jiřím Doležalem. Nechci vytknout organizátorům z Brna ani to, že nezajistili stravovaní na střelnici. Věc s nedostatky se ve velké míře týká především samotného Českého střeleckého svazu, který dlouhodobě utápělo tento nádherný střelecký stánek v nejistotě.

_____________________________________________________________________

 

 Stanovisko výboru olomouckého KS ČSS k prodeji Brněnské střelnice

 

Na svém jednání 18.12.2009 se členové olomouckého KS ČSS shodli k nesouhlasu s prodejem brněnské střelnice. 

 

Znepokojující jsou zvláště tyto aspekty:

  • vedení ČSS nebylo schopno vyřešit převod pozemků, ačkoliv to zákon umožňoval a vedení svazu o této možnosti vědělo
  • byla zanedbána údržba objektů
  • zdůvodnění prodeje nám připadá účelové
  • rozhodnutí je učiněno pod tlakem v časové tísni
  • na jednání VV ČSS 19.11.2009, kterého jsme se bohužel  nezúčastnili nebylo hlasování o prodeji v programu
  • dle našeho názoru i dle vyjádření revizní komise je rozhodnutí v rozporu se stanovami ČSS, o prodeji může rozhodnout jen sjezd delegátů.
  • nevěříme, že byly vyčerpány všechny prostředky pro udržení střelnice
  • vzhledem k tomu, že svaz nevlastní v Brně, ani v okolí žádné pozemky, na nichž by bylo možné postavit novou střelnici, zdá se nám záměr na stavbu střelnice jako nereálný zvláště v současné finanční situaci svazu i státu.
Za výbor olomouckého KS ČSS předseda Ing Miloslav John

 

            JINÝMI SLOVY, JE TO BANDA PODVODNÍKŮ !

      _____________________________________________

  Mistrovství ČR kulové disciplíny

15.-16.9.2007

 ...ohledně rozprodání střelnice Brno - Kývalka, kterou postavil tehdejší Svazarm z financí daňových poplatníků. Neschopnost těch, kteří jsou od doby vzniku Českého střeleckého svazu až do současnosti ve vedoucích funkcích tehdejšího Svazarmu a nyní v Českém střeleckém svazu, informace o tom, kdo stojí za rozprodáním nejkvalitnějšího střeleckého komplexu v ČR, která byla vysoce konkurenční mnohým světovým střelnicím ! Dalo by se jmenovat, právě tito nevratně poškozují náš sport jako celek, na úkor svých peněženek,..

 ...odpovědět si možeme sámi !!!

  Zde je půdorys Střelnice BRNO - Kývalka